ПублікаціїТриває підготовка розвитку заповідника «Трипільська культура»

Триває підготовка розвитку заповідника «Трипільська культура»

Триває підготовка документації для подальшої реалізації проекту ремонтно-будівельних робіт приміщення заповідника “Трипільська культура”, що в с. Легедзине Тальнівського району.

Йдеться також про облаштування прилеглої території, проведення реекспозиції, створення відповідної інфраструктури для відвідувачів.

Про це розповів голова Черкаської ОДА Роман Боднар та привітав черкащан із Міжнародним днем музеїв.

“Музеї-заповідникк “Трипільська культура”, що в с. Легедзине Тальнівського району – це унікальний наймасштабніший осередок пам’яток Трипільської культури. Коли створювали заповідник, до нього ввійшли найбільші поселення. Всього на території Європи 19 таких поселень, які мають вік більше 5 тис років. З них 18 – на території Черкаської області. Що дало підставу подати матеріали до включення списку ЮНЕСКО як транскордонну (у взаємодії з Румунією і Молдовою).

“Недобудоване з 90-х років приміщення музею пристосували для експозиції. Однак коштів на повноцінну відбудову за цей час не знайшли. На сьогодні є інвестор, який готовий вкласти кошти і розбудувати приміщення. Це дасть можливість показати заповідник та його пам’ятки відвідувачам на належному рівні, збільшити експозиційні площі. Уже сьогодні передали акт прийому безоплатної передачі вартості виконаних робіт. Це дозволить підписати Меморандум із інвестором та завершити необхідний об’єм робіт та створити повноцінний музейний комплекс: із приміщенням для роботи науковців, фондосховищем, експозиційним залом”, – говорить Роман Боднар.

Окремо очільник області подякувати за роботу директору музею Владиславу Чабанюку.

Надалі планується внесення змін до проектно-кошторисної документації по об’єкту „Проектування, реставрація, реконструкція об’єктів археологічного середовища поселень-гігантів трипільської культури, с. Легедзине Тальнівського району“. Наступний етап – підписання Меморандуму про співпрацю між Державним історико-культурним заповідником „Трипільська культура“ та ProCredit Banк про фінансування робіт згідно проекту.

Модерування: Moderator_Shevchenko

19.05.2020
Реклама
Дисклеймер

При публікації інформації, адміністрація порталу, в міру можливості, перевіряє інформацію на правдивість та відповідність чинному законодавству. Проте, адміністрація Порталу, не гарантує і не несе відповідальність, якщо інформація якогось з авторів не відповідає дійсності чи порушує чинне законодавство. У випадку, якщо Ви маєте підтвердження порушення правил Порталу по розміщенню матеріалів - просимо невідкладно повідомити адміністрацію Порталу через форму зворотнього зв’язку.

Повідомити про помилку
x
Отримувати сповіщення про останні новини?
Так, отримувати
Запитати пізніше